Beschrijving
Chateau Le Lescot Cuvée Prestige Médoc 2017
de samenstelling van Chateau Le Lescot Cuvée Prestige Médoc 2017
Chateau Le Lescot Cuvée Prestige Médoc 2017 bestaat voor 65 % uit Merlot en voor 35 % uit Cabernet Sauvignon. Het alcoholpercentage bedraagt 12,5 %. De Médoc 2017 van chateau Le Lescot is de topwijn van het chateau. Vandaar de benaming Cuvée Prestige. De wijn is afkomstig van Vignobles Figerou. Een fruitige rode wijn die een korte houtrijping kreeg van 6 maanden.
de productie
De oogst geschiedt mechanisch. De vinificatie is traditioneel in inox vaten. Er passeert eerst een koude schilweking vóór het gistingsproces en een uiteindelijke weking op warmte, volledig gecontroleerd door een thermo-regulatie systeem. Vervolgens worden de wijnen gedurende 6 maanden opgelegd in eikenhouten vaten.
de proeverij
Deze mooie Médoc uit 2017 heeft een bijzonder opmerkelijke dieprode kleur met een neus van klein rood fruit gepaard aan een lichte houtachtige smaak. De smaak is verder vol en krachtig, typisch voor de echte, goede Medoc wijn. De wijn is goed op dronk, maar kan ook nog een paar jaren bewaard worden. Beste temperatuur om te drinken rond de 18°C
wijn | spijs combinatie
Combineert subliem bij een terrine de canard met rode bosbessen, met gevulde champignons, met een blanquette de veau, met konijn in mosterd, met een eend in olijven tapenade.
Marc Quertinier, Oenologue de Viniphile:
“Belle robe grenat soutenue, brillante. Le nez est très fruité. Tout en finesse, il dévoile des arômes de fleurs, d’épices et de petits fruits noirs en confiture. Bien équilibré, il dégage une grande fraîcheur. La bouche, typée, est assez tendue. Elle possède beaucoup de fruits, soulignés par une bonne acidité et terminant sur de fins tanins tactiles et salivants. Un véritable plaisir en dégustation.”
Het chateau Le Lescot
Het chateau Le Lescot ligt midden in het hart van de Médoc en valt onder de gemeente Bégadan op 70 km ten noorden van Bordeaux. De familie Figerou-Rebes bezit dit domein sedert meer dan 2 eeuwen. Jean Fernand Figerou (grootvader van de huidige eigenaar) was een van de grondleggers van de coöperatieve cave van Bégadan waar de wijnen aan werden toevertrouwd tot aan 1997. Vandaag de dag wordt ongeveer 11ha geëxploiteerd (tegenover 2ha na de oorlog) en Le Lescot wordt geleid door Mme Marie Claire Rebes et haar kinderen Jérôme et David. De gemiddelde leeftijd van de wijnstokken bedraagt meer dan 40 jaar. Hiervan is 1 ha Merlot beplant na de vorst van de winter van 1956. De wijngaard is aangelegd op een bodem van klei, zand en kalk.
De wijngaard
De gemiddelde leeftijd van de wijnstokken bedraagt 30 jaar. Zij staan op een kalk leemgrond met een dichtheid van 7500 stokken per hectare. Het rendement is in de orde van 55 hl per ha.
Deze wijn kan pakweg 8 jaar worden bewaard.